22bet

Lingr poslúchol mamičkinu radu a proti Nice strelil životné gól

Lingr poslúchol mamičkinu radu a proti Nice strelil životné gól

Za životné gól označil stredopoliar Ondřej Lingr svoju premiérovú súťažnú trefu za Slaviu vo štvrtkovom dueli 4. kola základnej skupiny Európskej ligy v Nice. Jeho výstavné rana z diaľky do horného rohu bránky pomohla k výhre Pražanov 3: 1. Lingr poslúchol mamičku, ktorá mu pred zápasom poradila, aby viac strieľal.

“Som rád, že môj prvý gól v Slavii bol taký. Obrovsky si ho cením a nikdy na neho nezabudnem. Musel som to vziať na seba. Ešte pred zápasom som volal mame a tá mi hovorila, že málo strieľam, tak to bol gól aj pre ňu, “povedal dvadsaťdvaročný Lingr v rozhovore pre ČT šport.

“Vzal som to na seba, trafil som to a krásne to tam zapadlo. Som za to strašne rád. Hlavne že sme to zvládli. Urobili sme veľký krok k postupu,” uviedla letná posila z Karvinej.

Skóre otvoril v 14. minúte. “Stopercentne to bol môj životný gól. Vzal som si balón pred polovicou. Vedel som, že je za mnou hráč, ale snažil som sa loptu vyviesť. Honza Kuchta mi tam ešte reval, ale vzal som to na seba a trafil som to parádne, “vyhlásil Lingr v nahrávke pre médiá od klubu.

Jeho trefa nadchla aj gólmana Ondřeja Kolářa. “Keď som videl, odkiaľ strieľa, tak som si hovoril, že je blázon. Mohol prihrať, premeškal to, ale potom vystrelil a neuveriteľne to tam zapadlo. Myslím si, že sa mu muselo uľaviť, pretože ani neviem, ako to tam zapadlo, “povedal dvadsaťšesťročný rodák z Liberca.

“Balon letel päť metrov nad bránu a 22Bet nakoniec tam spadol neskutočne, ani neviem ako. Zaslúžia si to, je to poctivý chlapec a má výborné zakončenie. Myslím si však, že aj on sám vie, že to bolo šťastie,” konštatoval Kolář.

Lingr má podľa svojich slov adaptačný fáze v Slavii, v ktorej si zvykal na tempo, za sebou. “Som veľmi vďačný, že dostávam pravidelne šance v lige aj v Európe. Je to o tvrdej drine. Pracujem a takto pracovať budem aj naďalej. Za každú šancu som nesmierne rád,” uviedol niekdajší mládežnícky reprezentant.

Slavia je dve kolá pred koncom základnej skupiny blízko postupu. Rovnako ako Leverkusen má deväť bodov, zatiaľ čo Nice s Beer sevo tri. Postup do jarnej vyraďovacej fázy môže Vršovická celok potvrdiť budúci štvrtok v domácom zápase s Beer sevo, ktoré v úvodnom dueli v Izraeli podľahol 1: 3.

“Stačí nám síce k postupu zo skupiny len bod, ale do zápasu s Beer sevo pôjdeme s cieľom vyhrať. Máme im čo vracať. Dúfam, že im to vrátime aj s úrokmi,” povedal Lingr.

Marco5811

Comments are closed.