Zložitejšie ako samotné stávkovanie sa však môžu javiť licencie 1xbet stávkovej kancelárie.

Licencie pre Slovensko bola Ministerstvom financií zablokovaná 26. 7. 2017 s vyjadrením, že išlo o prvý nelegálny hazardný web. Odvtedy prebieha opakované správne konanie o blokácii 1xbet webe do dnešných dní s tým, že stávková kancelária prišla síce o licenciu, avšak stále sa u nej môžu registrovať noví hráči z Českej i Slovenskej republiky. Ministerstvo financií už pred samotným odobratím licencie požadovalo po karibskéj spoločnosti vypnutí 1xbet webových stránok. Spoločnosť 1xbet však na výzvy nereagovala, a tak s ňou sa začalo správne konanie, ktoré skončilo zablokovaním jednotlivých služieb internetovými providermi a ukončenie spolupráce s bankami pôsobiacimi na našom území. Na blokáciu a následné zmazanie internetových stránok mala stávková kancelária 1xbet lehotu pätnástich dní, ktorú však nedodržala, a tak bolo správne konanie obnovené a stránky pre hráčov z Českej republiky zablokované. To však nič nemení na fakte, že sa noví hráči môžu k spoločnosti registrovať aj po zablokovaní Ministerstvom financií. Registrovať sa dá cez jeden zo špeciálne upravených prehliadačov, ku ktorým sa radí napríklad Opera, či cez webový proxy server, cez ktorý pracujú aj samotní prevádzkovatelia stávkové kancelárie. Stačí iba upraviť znenie webovej adresy pokojne aj o jedno jediné písmenko. V dnešnej dobe je možné aj využiť početné generátory internetových adries.

Druhé štátne riadenie so spoločnosťou teda prebieha do súčasnosti, s tým že to prvé trvalo necelé štyri mesiace a 1xbet stávková kancelária za celú dobu nevyvinula žiadnu snahu o vzájomný kontakt s Ministerstvom financií. Ak by stávková kancelária bola ochotná pristúpiť na zmazanie svojich internetových stránok i prerušiť spoluprácu s bankami v SR, potom by 1xbet bola vyňatá zo zoznamu nepovolených internetových stránok, teda z blacklistu. To sa však stále nestalo. Tým pádom spoločnosti hrozí pokuta vo výške až 185 miliónov korún. Keďže však ide o spoločnosť neradiacu sa k Európskej únii a ležiacu úplne mimo Európu, bude veľmi zložite situáciu v najbližších rokoch zmeniť.

Teraz vám ponúkneme zoznam krajín podľa jednotlivých kontinentov, kde sa môžete k 1xbet stávkovej kancelárii pripojiť:

Európa: Veľká Británia, Španielsko, Nemecko, Rakúsko, Srbsko, Írsko, Grécko, Litva, Bielorusko, Rumunsko, Grécko, Albánsko, Bosna a Hercegovina, Maďarsko a Luxembursko

Severná a Južná Amerika: Kanada a Mexiko

Oceánia: Austrália, Nový Zéland, Indonézia, Papua-Nová Guinea a Nová Kaledónia

Afrika: Nigéria, Senegal a Juhoafrická republika

S ázijskými krajinami je situácia trochu zložitejšia. V niektorých krajinách prístup občasne povolený je, a to aj v krajinách s totalitnými režimami. Prihlasovanie sa však pre súdnye postih radšej neodporúča, a to ani v prípade, že sa z vášho zariadenia bez problému prihlásite.