22bet

Horejš preberá hrad. Kotal končí kvôli zdraviu, môže sa stať konzultantom

Horejš preberá hrad. Kotal končí kvôli zdraviu, môže sa stať konzultantom

Prekvapujúca zmena, ktorá nestojí za výsledky. Václav Kotal, hlavný tréner futbalistov Hradca Králové, skončil na vlastnú žiadosť kvôli zdravotnému stavu. Namiesto neho klub zamestnal Davida Horejša, ktorý naposledy viedol Jablonec v sezóne 2022/2023. Zhodou okolností práve na severe Čiech začne v sobotu svoju novú misiu. V pozícii asistenta by mal u Votrokov pôsobiť Lukáš Vácha. Hradec ponúkol 71-ročnému Kotalovi aj pozíciu konzultanta.

V nedeľu klub odmietol špekulácie, že Kotal skončí okrem iného aj kvôli neuspokojivým výsledkom. Veci však nabrali iný spád a Kotal, v aktuálnej sezóne po Miroslavovi Koubekovi druhý najstarší tréner v lige, odstúpil z osobných dôvodov.

“V prvom rade by som sa chcel poďakovať všetkým fanúšikom za podporu, ktorú mi vyjadrili. Bohužiaľ, v poslednom čase som mal zdravotné problémy, ktoré musím riešiť. Preto som sa po dohode s vedením klubu rozhodol skončiť vo funkcii hlavného trénera. Ak bude mať klub záujem, po, dúfam, úspešnej rekonvalescencii, by som sa mohol vrátiť k práci v klube. Všetko však závisí od môjho zdravotného stavu, ktorý je teraz pre mňa kľúčový,” vysvetlil Kotal pre klubovú internetovú stránku.

Keď mu to okolnosti dovolia, mal by byť pri Horejšovi. Štyridsaťšesťročný tréner je po odchode z Jablonca už niekoľko mesiacov bez práce. Predtým pôsobil vyše šesť rokov v Českých Budějoviciach. Podľa portálu sport.cz by mu mal pomáhať bývalý reprezentačný stredopoliar Lukáš Vácha, ktorý sa na jeseň rozišiel s rezervným tímom druholigovej pražskej Sparty.

“Veľmi si vážim príležitosti trénovať Hradec Králové. Príležitosť je pre mňa o to cennejšia, že mužstvo preberám po Václavovi Kotalovi, trénerovi, ktorého si hlboko vážim a bude pre mňa cťou s ním spolupracovať. V prvom rade mu želám, aby sa čo najskôr zotavil. Potom sa môžeme pustiť do spoločnej práce,” povedal Horejš.

Votroci menia trénera už druhýkrát v aktuálnej sezóne. V septembri pre neuspokojivé výsledky skončil Jozef Weber a nahradil ho Kotal, ktorý predtým viedol Východočechov v rokoch 2009 až 2012. Mužstvo sa však príliš nezotavilo a momentálne sa nachádza na 12. mieste v tabuľke, čo by po skončení základnej časti znamenalo účasť v skupine bojujúcej o záchranu. Na jar počíta tri remízy z troch zápasov.

“V prvom rade by som chcel poďakovať trénerovi Kotalovi za jeho služby pre Hradec. Bohužiaľ, futbal niekedy musí ísť bokom, Vaškovi teraz želám predovšetkým skoré uzdravenie, všetci na neho budeme v klube myslieť a tešíme sa, že čo najskôr nastúpi ako konzultant A-tímu,” reagoval športový riaditeľ Jiří Sabou.

“V nadväznosti na naše nedeľňajšie vyhlásenie opätovne zdôrazňujem, že tréner Kotal má našu absolútnu dôveru a podporu, žiaľ, jeho zdravotný stav mu momentálne nedovolí pokračovať. Mňa osobne sa celá situácia veľmi dotýka, ale vo svojej pozícii musím situáciu riešiť. Vzhľadom na okolnosti som bol nútený hľadať nového hlavného trénera, ktorým je od dnešného dňa David Horejš, ktorému prajem veľa šťastia,” dodal športový riaditeľ.

V aktuálnej sezóne ide už o siedmu zmenu na poste ligového trénera. Naposledy bol v pondelok odvolaný Václav Jílek z Olomouca, trénera menili aj v Karvinej, Zlíne, Českých Budějoviciach, Mladej Boleslavi a teraz po druhýkrát v Hradci.

Marco5811

Comments are closed.