Harmonogram NBA ponúka 78 zápasov, opätovné nasadenie do play-off a sezónny turnaj

Harmonogram NBA ponúka 78 zápasov, opätovné nasadenie do play-off a sezónny turnaj

NBA poslala návrh tímom požadujúcim 78-zápasovú základnú sezónu, spolu s celosezónnym turnajom všetkých tímov a opätovným rozbehnutím play-off, keď sa pole prebojuje na posledné štyri kluby.

Kópiu návrhu získala v piatok Associated Press. Plán stanovený pre tímy vyžaduje turnaj o play-in, ktorý rozhodne o siedmom a ôsmom semene na obidvoch konferenciách – najlepších 10 účastníkov na východe aj na západe by preto malo šancu na play-off, rovnako ako $ 1 m- cena za hráča pre sezónny turnaj.

Liga by vykonala zmeny v sezóne 2021-22 skúšobne, s možnosťou pokračovať v nasledujúcej sezóne.Očakáva sa, že správna rada ligy bude v apríli rokovať a pravdepodobne rozhodne, či pôjde s plánom ďalej alebo nie. Antetokounmpo hviezdy ako Bucks porazia Lakers v prípadnom finále NBA Preview Čítať ďalej

Predstava pridania -sezónny turnaj bol tým, o čom komisár Adam Silver hovoril minimálne od roku 2016, čím sa paralela s tým, ako sú takéto udalosti bežné v európskom futbale.

„Bude potrebné rokovať s hráčskou asociáciou,“ Silver sa vyjadril začiatkom tohto roka. „S (výkonnou riaditeľkou odborového zväzu) Michele Roberts som viedol veľmi všeobecné diskusie o predstave, že ide o druhy vecí, na ktoré sa pozeráme.Myslím si, že samozrejme podporuje hľadanie akýchkoľvek nápadov, ktoré musíme v priebehu času vybudovať. “

ESPN a Athletic najskôr informovali o obsahu návrhu.

fNBA povedala tímom, že štúdia, ktorú zadala prostredníctvom spoločnosti tretej strany začiatkom tohto roka, ukázala, že 60% fanúšikov NBA chce kratšiu základnú sezónu, 68% fanúšikov uviedlo, že majú záujem o sezónny turnaj a 75% mali záujem o turnaj v play-off, aby rozhodli o poli play-off.

Rovnaká štúdia, uviedla NBA, zistila, že fanúšikom sa páčila myšlienka opätovného obsadenia posledných štyroch tímov play-off – aj keď by to otvorilo dvere potenciál finále NBA prebiehajúceho medzi dvoma tímami z tej istej konferencie.

NBA povedala tímom, že „fanúšikovia majú pocit, že by bolo lepšie sledovať posledné dve kolá“.

Rozpis zmien: Sezónny turnaj

Návrh požaduje, aby tímy hrali osem divíznych zápasov v skupinovej fáze podujatia, ktoré by sa začalo 24 Nove 2021 a pokračovať do 11. decembra. (NBA uviedla, že dátumy sú predbežné.) Skupinové fázy – štyri domáce, štyri vonku – sa započítajú do celkového počtu tímov v základnej časti.

Šesť víťazov divízie a dve divoké karty by sa kvalifikovali do zápasu štvrťfinále 13. a 14. decembra 2021.Semifinále sa bude hrať ako dvojzápas 16. decembra a zápas o titul sa bude hrať o dva dni neskôr – semifinále a finále budú na neutrálnom ihrisku ako Las Vegas.Hráči víťazného tímu by si rozdelili 15 miliónov dolárov; víťazný trénerský štáb by rozdelil 1,5 milióna dolárov.

NBA uviedla, že existuje potenciál pre „dodatočné ocenenie hráčov zostávajúcich posledných štyroch tímov“ a že „budú určené ďalšie stimuly pre tímy a fanúšikov“ . ”Turnaj o účasť v turnaji

Pravidelná sezóna by sa skončila v sobotu, týždeň pred začiatkom play off – na rozdiel od konca v stredu, ako to už roky býva.

Šesť najlepších tímov na každej konferencii by bolo v play-off.

Tímy na siedmom až desiatom mieste v poradí základnej časti by hrali nasledovne: Tímy na siedmom a ôsmom mieste. by si zahral s víťazom, ktorý by získal semeno play off č. 7.Hrali by aj tímy s deviatym a desiatym miestom v základnej časti a víťaz tejto hry by prehral porazeného zo zápasu 7-8, aby určil semeno play off 8.

Odtiaľ , prvé dve kolá by sa hrali ako obvykle. Ak by sa v play off hralo iba so štyrmi tímami, tieto kluby by sa znova nasadili na základe rekordu z základnej časti.

Marco5811

Comments are closed.